כל כמה זמן מקבלים משכורת?

אם בחרתם לעבוד במכירות בעגלות בארה"ב, אירופה או כל יעד אחר בחו"ל אתם בטח כבר יודעים כי השכר הוא אינו קבוע והוא עתיד להשתנות (בתקווה שיעלה תמיד...) מחודש לחודש. השכר מבוסס עמלות וישקף את יכולות ההצלחה שלכם במכירות.

מועד קבלת השכר בעגלות
רוב החברות מעסיקות את עובדיהן בחוזה אישי ומועד קבלת התשלום הוא בהתאם להעדפת העובד. ניתן באופן הנורמלי ביותר לבקש את השכר בסיומו של כל חודש עם סיכום המכירות באותו חודש שחלף. מן הקצה השני יש המבקשים לקבל את השר באופן יומי: עבדתי – קיבלתי. ובין לבין יש את הקצב הנפוץ ביותר שהוא דו שבועי. בכל אמצע חודש ובסוף חודש מתבצע סיכום של התקופה והכסף מועבד לעובד.

אופן העברת התשלום גם כן משתנה בין עובד לעובד הדרך הנפוצה ביותר הינה מזומן ביד אך ניתן לקבל גם צ'ק או את הסכום בהעברה בנקאית – ענייני רישום שיכולים קצת להקשות על חברה שאינם נושאים דרכון זר או אישור עבודה.

רכיבי השכר בעגלות
אם אתם חלק מחברה וגרים בדירות העובדים עליכם להתחלק בהוצאות השכירות ומשק הבית. הוצאות כמו: חשמל, מים ושכר דירה ונוכו משכרכם (באופן יחסי כמובן) ויתנו לכם כמה דברים פחות לדאוג לגביהם. לעובדים אשר בוחרים לשכור דירה לבד ןלא לגור עם שאר העובדים סכום השכירות והוצאות הדיור לא ינוכו. בחברות אשר מעמידות לרשות העובדים רכב יקוזז מן המשכורת גם חלק יחסי להוצאות הדלק.